Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Ciekawostki

Rezultaty Projektu "Centrum Integracji Społecznej Twoją szansą na lepszy start"

Strona główna » Aktualności » Rezultaty Projektu "Centrum Integracji Społecznej Twoją szansą na lepszy start"


Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne zakończyło realizację dwuletniego projektu, który miał na celu pomoc osobom bezrobotnym oraz w trudnej sytuacji życiowej  w  celu podjęciu zmian  w swoim życiu lecz przede wszystkim podjęciu zatrudnienia.Projekt "Centrum Integracji Społecznej Twoją szansą na lepszy start " w Witowie wykorzystując potencjał specjalistów, trenerów lecz także organizując szkolenia zawodowe staże i kursy, zakładał aktywizację zawodową oraz społeczną 80 osób, w tym także mieszkańców gminy Pilica. Koniec projektu dał możliwość konfrontacji założeń projektu z jego rzeczywistymi rezultatami, analizy udzielonego wsparcia oraz sprawdzenia  dalszych losów uczestników.   Projekt okazał się ogromnym sukcesem. Z projektu skorzystało 111 osób  w tym 22 mieszkańców gminy Pilica. 
Wsparcie kadry w pokonywaniu osobistych lęków, zachęcanie do podejmowania kolejnych kroków, niejednokrotnie osobiste wyjazdy na kursy i zaangażowanie personelu  by umożliwić osobom jak najlepszy start w nowej rzeczywistości miało bezpośrednie przełożenie na  rezultaty projektu w szczególności na ilość osób, które znalazły pracę. Wskaźnik zatrudnieniowy po zakończeniu został przekroczony prezentując poziom realizacji na poziomie 245%. Spośród mieszkańców gminy Pilica 6 osób znalazło pracę,  zaś w sumie 37 osób zostało zatrudnionych . Nasze wywiady z uczestnikami potwierdzają, iż wyszkolone osoby utrzymują swoje miejsce pracy zaś pracodawcy pozytywnie odnoszą się do przyjętych osób. Wywiad z uczestnikami mozna obejrzeć pod adresem:

 http://www.youtube.com/watch?v=C0h7bchkMLw&feature=youtu.be

Obecnie Centrum Integracji Społecznej dalej wspiera osoby osoby zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą skorzystać z możliwości oferowanych przez CIS w Witowie, by podjąć wyzwanie nauki zawodu w kierunkach m.in  gastronomicznych, remontowych czy opiekuńczych  w celu znalezienia pracy. 
Więcej informacji na stronie http://ciswitow.pl  
Centrum Integracji Społęcznej jest prowadzone przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Dobroczynne http://chsd.pl

czytano: 437 razy

autor: opspilica.pl

data dodania: 2019-01-09 14:03:55

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilicy
ul. Senatorska 3, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 16 126
e-mail: ops@opspilica.pl

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilicy
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna