Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Ciekawostki

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW NA NOWY OKRES ŚWIADCZENIOWY

Strona główna » Aktualności » TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW NA NOWY OKRES ŚWIADCZENIOWY

Przypominamy, że od 1 sierpnia 2018r. można składać w formie tradycyjnej (papierowej) wnioski o świadczenia wychowawcze 500+, świadczenia dobry start 300+, świadczenia rodzinne oraz o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2018/2019.

Powyższe wnioski od 1 do 31 sierpnia 2018r. będą wydawane i przyjmowane w następujących godzinach:

poniedziałek, czwartek 7.00 – 17.00

wtorek, środa, piątek 7.00 – 12.00

Wnioski można pobrać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilicy, ul. Senatorska 3, pok. 1. lub ze strony internetowej www.opspilica.pl .

Zachęcamy również do składania wniosków w formie elektronicznej za pomocą portalu informacyjno – usługowego pod adresem https://empatia.mpips.gov.pl (konieczny podpis elektroniczny) oraz za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Przypominamy, że w przypadku świadczeń wychowawczych jeśli wnioskodawca złoży kompletny (wraz z wymaganymi dokumentami) i prawidłowo wypełniony wniosek na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Analogicznie w przypadku świadczeń rodzinnych - w przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami do 31 sierpnia 2017r. ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada 2016r. W przypadku złożenia wniosku z dokumentami w okresie od 1 września do 31 października 2017r. ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia 2017r. Natomiast dla wniosków złożonych od 1 listopada do 31 grudnia 2017r. ustalenie prawa do świadczeń oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do końca lutego następnego roku.

czytano: 545 razy

autor: opspilica.pl

data dodania: 2018-07-16 14:38:58

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilicy
ul. Senatorska 3, 42-436 Pilica

tel.: (32) 67 16 126
e-mail: ops@opspilica.pl

Ośrodek Pomocy Społecznej w Pilicy
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna